2.5 Aylık Dişi Kedi ( İtfaiye Kurtardı)

 • Tekir
 • 1 Aylık
 • Dişi
 • Kısır Değil
 • Eğitimli
 • Yok
Yayın Tarihi: 27 Haziran 2023

Şu an evimde 20-25 gündür baktığım 2.5 aylık kadar bir dişi kedi..

İtfaiye sıkışıp kaldığı bankamatiğin içinden kurtardı onu.

Annesini bulamadık, ve çok savunmasızdı tek başına hayatta kalma ihtimali düşüktü malesef.

Onu aldım eve getirdim. Gözlerini çapaktan acamıyordu hemen çay ve pamukla pansuman yaptık. Belli bir müddet anne sütü yerine geçen kedi süt tozu alıp kendimiz hazırladığımız süt ile ve biberonla besledik. Yavaş yavaş kuru mamaya ve yaş mamaya geçiş sağlıyoruz. Tuvalet ihtiyacı için kum alışkanlığı var. Zaten kediler doğuştan toprak gibi yerleri eşeleyip ihtiyacını giderip kapamaya yatkın olduğu için kendi kendilerine kuma çok kolay alışıyorlar.

Sahiplenecek kişi gerçekten hayvan sevdiği için, onu bir dost, bir yoldaş, bir arkadaş olarak kabul edecek olup öyle sahiplenmeli. Kedi bakmanın da köpek bakmanın ayrı ayrı avantajlarıda var dezavantajlarıda.

Örneğin kediler size asla bir köpeğin itaat ettiği gibi itaat etmeyeceklerdir. ( İstisnalar kaidei bozmaz). Bir köpekten bekleyeceğiniz dostluğu veya sevgiyi kediden beklemeyin. Sizin daha çok köpeklerin insanlara göstermiş olduğu dostluğu kedinize göstermeniz gerekecek.

Kedi bakmak sabır isteyen bir iş olsada severek yaparsanız eğer zor değildir.

Mamasını kaliteli alacaksınız.Suyunu günlük taze vereceksiniz. Tuvaletini gerekirse günde 2 kere temizliceksiniz. Hem evinizin hijyeni hem kedinizin sağlığı açısından. Düzenli olarak en önemli aşıları iç ve dış parazitlerini 3 ayda bir, kuduz aşını senede 1 olacak şekilde yaptıracaksınız. ( Yeni kanunla çipini taktıracaksınız)

Kediler ve köpeklerde tıpkı insanlar gibi karakterlere sahiptirler hiç biri birbirine benzemez.Yavruyken aldığınız bir kedi bebeklik döneminde belki uysal olup yetişkinlik döneminde asabi ve hırçın olabilir. Belki sevecen cana yakın olur belki insandan uzak yalnız yaşamayı tercih eden bir birey olabilir.

Çok farklı karakteristik özelliğe sahip olabilirler. Komşunuzdan veya akrabanızdan, yakınınızdan gördüğünüz çok tatlı çok uysal bir kediden ilham alıpta hayvan sahiplenmeyin... Sahipleneceğiniz hayvan tamamen kapalı bir kutu....

Sonra bunun cefası, çilesi çok deyip kendinize türlü bahaneler üretip vicdanınızı rahatlatıp hayvanı sokağa bırakmak ya da yeniden sahiplendirmek gibi çok günah olan ve hayvanında hayatını alt üst eden hayvanı bitirici hareketlerde bulunmayın.

Tüyü çok dökülüyo, mama, kum masrafı bitmiyo, yok hastalanıyo, veterinerler çok pahalı, yok sonradan kedi tüyüne alerjim çıktı sürekli hapşuruyorum, hastlanıyorum.... Gibi

Hayvan sahipleniyosunuz yani o bir canlı

Bütün her şeyi düşünüp hazırlığınızı yapıp ( mesela evde yaşayan bireylerin kedi tüyüne karşı alerjisi veya herhangi bir başka reaksiyonu var mı baktırıp ) ona göre sahiplenmelisiniz.

Marketten aldığınız bir karpuz ya da mağazadan aldığınız bir eşya değil ki çok rahat çöpe atasınız veya iade edebilesiniz...

Hem maddi ve hem manevi olarak zorluklarını göze alarak hayvan sahiplenin. Bu işe kalkışmadan defalarca düşünün...

İnanın buraya ilan koymadan önce yakın çevremde defalarca araştırma yaptım güvendiğim tanıdığım insanlar sahiplensin bende arada hayvanı görebileyim diye ama malesef olmadı....

Benim 6 senedir bebekliğinden beri baktığım dişi sarman bir kedim olduğu için ve ilandaki bu kızın erkek kardeşinide sahiplenmeyi düşündüğüm için üçüncü bir kediye aynı evin içinde de bakamayacağim için hem maddi hem manevi olarak bu kızı mecburiyetten sahiplendirmek durumunda kaldım....

Karakter Özellikleri

 • Enerjik
 • İştahlı
 • Oyuncu
 • Takip Şartı Var
 • Sizden herhangi bir sebeple ödeme yapmanızı talep ederlerse sakın ödeme yapmayınız ve lütfen ilanı şikayet ediniz veya bize bildiriniz.

Şikayet Gönder

Bizimle paylaşmış olduğunuz bilgiler gizli kalmaktadır

Your report sucessfully send

Appointments

 

 / 

Giriş Yap

Mesaj Gönder

Favorilerim

Başvuru Formu

Claim Business

Paylaş